alternativní psychoterapie,vědma koučink, tarot
Získává se z tropického, stále zeleného, stromu hřebíčkovce vonného. Jde o jeho sušená poupata, která se sklízejí ještě nerozvitá. Pro své výrazné aroma je součástí mnoha kořenících směsí. Hlavní složkou hřebíčku je hřebíčkové silice s fenolickou sloučeninou eugenol, která se pro své vlastnosti využívá ve farmacii. Hřebíček napomáhá udržovat zdravé trávení i u osob citlivých na zvýšení úrovně žaludečních kyselin a podporuje chuť k jídlu. Přispívá ke správné funkci srdce a cév a stimulaci krevního oběhu. Pomáhá udržovat zdraví dýchacích cest a pohodu v ústech a krku. V organismu působí jako antioxidant. V neposlední řadě pomáhá udržovat libido.
V Indii známý pod názvem Adrak nebo také Sunthi, pochází z jihovýchodní Asie. Pro svou sladce pikantní chuť se pěstoval již ve starověké Indii a Číně. Svými účinky již po celá staletí napomáhá udržet zdravé trávení.
Pochází z Egypta a Sýrie. Anýz je jedno z nejstarších a nejrozšířenějších koření, vyznačující se příjemnou sladkou vůní. V lidové medicíně napomáhá udržet zdravou funkci trávicího systému. Je přidáván i do dětských bylinných čajů.
Dobře vyzrálé plody papáji jsou medově sladké a chutí připomínají ananasové melouny. Obsahují enzymy rozkládající bílkoviny a to hlavně papain, dále jsou obsaženy další podobné proteázy, chymopapain A a B amylázy, lysozym, lipáza a pektinesterasa. Mají velké množství vitaminu C, provitaminu A, hodně draslíku, fosforu, vápníku a železa.
Fíky jsou oblíbeným exotickým ovocem, ale zvláště ceněny jsou v lékařství a farmacii pro mírně projímavý účinek (obsahují malé množství drogy antrachinonu). Obsahují mnohé důležité látky, jako například vápník, fosfor, hořčík, železo, vitaminy B1, B2 a malé množství vitaminu C, dále až 50 % jednoduchých cukrů, rostlinný sliz, pektin, organické kyseliny.
Obsahuje glykosid tricholin, silici, třísloviny, organické kyseliny flavonová barviva a pryskyřičnaté látky. V lidovém léčitelství se sbírají květní hlávky, ty se suší a pak se podávají v nálevu.
Pochází z Malé Asie a Středozemí. Ve střední Evropě se pěstoval od raného středověku, a to především v klášterních zahradách. Vědecký název Hyssopus vychází z hebrejského slova ezob, kterým byla označována posvátná, očisťující rostlina. Yzop lékařský je známá léčivka, obsahuje silice, třísloviny a flavonoidy, nať se používá i jako přísada do jídel a v kosmetice.
Mezi nejvýznamnější obsahové látky patří hořčiny, dále alkaloidy, třísloviny, xanthony, minerální prvky a fytosteriny. Lze jej zařadit do skupin léčivých bylin, či jiných látek, označovaných jako amara či stomachika.
Patří mezi nejznámější léčivky. Hlavní složkou, kterou máta obsahuje je mentol, který vyvolává pocit chladu a znecitlivuje. Při vnějším použití je tedy výborná jako odvar na výplachy při bolestech zubů a dásní, přičemž zpříjemňuje a čistí dech. V lidovém léčitelství se od pradávna máta používala „na žaludek“ a „na trávení“. Šálek mátového čaje dovede potěšit během všedního dne i při slavnostnějších příležitostech a pomůže zažít těžší jídla.
Podporuje normální činnosti střev a působí proti nadýmání. Se současnou podporou tvorby mléka tohoto využívají především kojící maminky. Účinky fenyklu obecného znali již staří Egypťané, Arabové a Číňané. Tehdy byl lékem např. „na ledviny, břicho, kašel a nachlazení“ a používal se také při hadím uštknutí.
Podporuje zdraví dolních cest močových a pomáhá udržovat zdravou funkci prostaty.
Pomáhá zvýšit antioxidační kapacitu organismu a odolnost vůči stresu, pomáhá udržovat zdravou funkci jater a srdečního svalu, udržuje normální hladinu cholesterolu a krevních tuků, přispívá ke zdraví cév.
2 kapsle se snídaní a 2 s večeří či dle doporučení lékaře. Režim udržujte 25 dní a pak jej přerušte na 5 dní. Jako podporu zdraví užívejte 1–2 kapsle se snídaní v kombinaci s FIBER STAR a MULTI STAR.
Grapefruit 200 mg, citrusový pektin 80,5 mg, hřebíčkovec vonný 80 mg, tykev turek 62,5 mg, česnek kuchyňský 62,5 mg, ořešák královský 62,4 mg, semena citrusových plodů 60 mg, zázvor lékařský 50 mg, smokvoň obecná 50 mg, bedrník anýz 50 mg, papája 50 mg, marhaník obecný 50 mg, klikva velkoplodá 50 mg, ořešák popelavý 50 mg, lapacho 6 mg, jetel luční 6 mg, hořec žlutý 6 mg, yzop lékařský 6 mg, máta peprná 4 mg, fenykl obecný 4 mg, olivovník evropský 1,5 mg.
Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.